Technologia

Dostępne na rynku soczewki okularowe mogą się między sobą znacząco różnić parametrami optycznymi. Klienci jednak zbyt rzadko otrzymują informację o jakości kupowanych soczewek. Do okularów montuje się standardowe produkty a uwagę kieruje się na wybór oprawki.

Do naszych okularów używamy szkieł odlewanych w przełomowej technologii Cast-to-Rx, czyli cyfrowego jednoetapowego odlewania soczewek okularowych.

Dzięki temu możemy Ci zaoferować jedyne na rynku tak zaawansowane soczewki recepturowe najwyższej jakości.

Ponad 300 testów COLTS Laboratories pokazało, że soczewki wykonywane w naszej technologii wyróżniają:

  • wartość Abbe (współczynnik załamania światła) właściwa dla ludzkiego oka! Nie jest możliwe osiągnięcie wyższej jakości soczewki w tym zakresie.
  • najwyższa odporność na pęknięcia! Standard branżowy dla opadającej kulki został opracowany dla lidera branży na poziomie CR-39 o przekątnej 40 cali. Punkt zniszczenia dla naszego produktu wynosi 247 cali.
  • niezrównana gładkość i przejrzystość powierzchni! Jednym z najważniejszych parametrów soczewek okularowych jest Clarity Index. Badania przeprowadzone w COLTS Laboratories w Stanach Zjednoczonych wykazały, iż pod względem przejrzystości i rozdzielczości, soczewki produkowane w używanej przez nas technologii są co najmniej: – o 25% wydajniejsze niż tradycyjnie szlifowane soczewki okularowe – oraz blisko 50% wydajniejsze niż szlifowane soczewki wykonane z polikarbonatu.

Siedziba firmy wraz z laboratorium soczewek znajdują się w samym sercu Warszawy. Nasza produkcja, oparta jest na unikatowej technologii bazującej na nanocząstkach i stworzonej w Stanach Zjednoczonych przez dr. Larry’ego Joel’a.

„W technologii Cast-to-Rx czyli cyfrowego jednoetapowego odlewania soczewek okularowych bezpośrednio
z form soczewki odwzorowywane są w konstrukcji free-form. Są od razu idealnie gładkie i przejrzyste!”

DR LARRY JOEL
Optometrysta, wynalazca, USA


Technologia Cast-to-Rx wykorzystująca formy free-form stosowana jest również przez najlepsza Klinikę okulistyczną w USA – Bascom Palmer na Florydzie.Ta technologia odlewania soczewek umożliwia dołączenie melaniny jako składnika materiału, z którego powstają nasze soczewki.


Melanina to jedyny na rynku materiał, który naprawdę chroni wzrok przed szkodliwym niebieskim światłem.

MELANINA

to totalna rewolucja
w ochronie wzroku przed szkodliwym działaniem niebieskiego światła – ograniczenie zagrożenia na poziomie powyżej 90%


DLACZEGO?

  • to naturalny pigment ludzkiego organizmu filtrujący niebieskie światło, 
  • w naszych soczewkach jest zintegrowany z materiałem macierzystym OPTILABS
  • nie znajduje się jedynie na powierzchni ale jest materiałem, z którego soczewki powstają. Dzięki temu zostaje zapewniona najlepsza ochrona ludzkiego wzroku przed niebieskim światłem – ponad 90% 


Wszystkie badania naukowe wskazują, że redukcja niebieskiego światła może nastąpić jedynie przy użyciu żółtej soczewki!