Skip to main content

Czym jest melanina?

To pigment występujący naturalnie w organizmie człowieka. Nadaje barwę naszej skórze, włosom oraz tęczówce. Chroni nas przed szkodliwym promieniowaniem UV oraz w znacznie większym stopniu blokuje światło niebieskie niż standardowe 'blue cuty'. W naszych soczewkach melaninowych blokada szkodliwego światła niebieskiego następuje w 76-92% w zależności od rodzaju soczewki. Dzieje się tak, gdyż melanina w naszych soczewkach nie jest nałożona wyłącznie jako powłoka, tylko jest całkowicie zespolona z materiałem macierzystym (dzięki technologii odlewania Cast-to-Rx płynną melaninę można całkowicie zintegrować z materiałem bazowym, który również ma formę płynną na początku procesu wytwarzania soczewek).

Reguluje prawidłowy poziom melatoniny w naszym organizmie. To ważny hormon, regulujący nasz rytm dobowy i wpływający na poziom odporności. Steruje też ruchami jelit i reguluje ciśnienie. Mówi naszemu ciału o tym, kiedy jest czas na odpoczynek i głęboką regenerację. Nadmiar światła niebieskiego zaburza ten rytm i może powodować różne schorzenia /depresję, choroby serca, uszkodzenie wzroku/.

Nasze soczewki melaninowe skutecznie chronią wzrok oraz pomagają utrzymać stan pożądanej równowagi całego organizmu człowieka, wystawionego we współczesnym świecie na nadmierną ekspozycję wobec szkodliwego blue light.

Jesteśmy jedynym autoryzowanym producentem i dystrybutorem soczewek melaninowych na Europę. Chronimy ludzki wzrok w stopniu nieosiągalnym dla innych producentów wyrobów optycznych. Technologia Cast-to-Rx umożliwia odlewanie soczewek z dowolną zawartością melaniny, oferując 90% ochronę wzroku przed szkodliwym promieniowaniem niebieskim.

Oto fakty, a nie fikcja o Blue Light:

  • FAKT – Z wyjątkiem wysokoenergetycznego fioletu (400-450 nm), widzialny zakres światła niebieskiego (380 do 580 nm) jest korzystny dla zdrowia. Blokowanie całego niebieskiego światła to niebezpieczny błąd!
  • FAKT – Niebieskie światło jest potrzebne do wyraźnego widzenia kolorów, a także do synchronizowania naturalnych rytmów okołodobowych ludzkiego organizmu wpływających na sen — najważniejszy czynnik dla zdrowia.
  • FAKT- światło HEV (400-450 nm) jest jedyną szkodliwą częścią światła niebieskiego. – Dlaczego? Ponieważ powoduje zwyrodnienie plamki żółtej i może trwale uszkodzić oczy.

Nasze soczewki blokują złe (HEV) światło, jednocześnie przepuszczając dobre (niebieskie). Mądrze, co?

“Kiedy powiedziano mi, że ktoś może wyprodukować soczewki korekcyjne o najwyższej jakości, o mocach od +4,00 do -6,00 dioptrii, z indeksem 1,56, a do tego w czasie krótszym niż 2 godziny, byłem co najmniej sceptyczny.”

mówi Howell WoltzPrezes Optilabs

“Dziś już wiem, że ta innowacyjna metoda tworzenia soczewek może się okazać rewolucją nie tylko w życiu klientów, ale i właścicieli salonów optycznych. Dzięki swojemu modelowi działania Optilabs oferuje produkcję znakomitej jakości soczewek korekcyjnych bezpośrednio w sklepie, do którego trafia klient, w dodatku tego samego dnia i po bardzo konkurencyjnej cenie.”

dodaje Howell Woltz

Pierwsi w Europie

Pierwsi w Europie

Pierwsi w Europie

Pierwsi w Europie

Pierwsi w Europie

Jedyni w Polsce

Jedyni w Polsce

Jedyni w Polsce

Jedyni w Polsce

Jedyni w Polsce

To zapewne interesujące rozwiązanie dla klientów, którzy będą potrzebować okularów tego samego dnia. Co ciekawe, proces powstawania tych soczewek jest nie tylko szybszy, ale także bardziej ekologiczny od tradycyjnego. Do otrzymania soczewki potrzeba zaledwie jednego litra wody, a i on zostaje poddany recyklingowi poprzez destylację w sklepie.

Kompaktowy warsztat

dla każdego Optyka

Sprzęt, który jest niezbędny do wyprodukowania soczewek w technologii cyfrowej Cast-to-Rx, ma niewielkie rozmiary, więc bez problemu zmieści się w niemal każdym salonie optycznym.

Pilotażowy projekt in-store, który pokazuje koncepcję działalności salonu optycznego opartego na wytwarzaniu soczewek bezpośrednio w danym punkcie, został uruchomiony w Warszawie, przy ul. Prostej 2/14, w pobliżu Ronda ONZ. W designersko wykończonym salonie, z ciekawą ekspozycją oprawek oraz pakietem fachowego doradztwa, klienci mogą testować tę rewolucyjną usługę. „Optilabs chciałby umożliwić każdemu optykowi w Polsce przejście na model działalności, który w mniejszym stopniu jest uzależniony od dużych producentów soczewek. W tym momencie firma dysponuje pięcioma kompletnymi systemami do wytwarzania soczewek bezpośrednio w salonie, gotowymi do instalacji” – mówi Howell Woltz.